Bibliotheek
Wijzigingen abonnementen databases
Per 1 januari zijn bij Universitaire Bibliotheken Leiden (UBL) de abonnementen op onderstaande databases beëindigd. Deze zijn tijdelijk nog zichtbaar in de catalogus. Voor elke database is een alternatief beschikbaar dat overeenkomend onderzoeksmateriaal biedt.
Beëindigde database | Alternatief |
---|---|
OUP Historical Treaties | World Treaty Library |
The New York Times |
Actuele artikelen uit The New York Times zijn beschikbaar via NexisUni (met archief tot 1980). Daarnaast biedt ProQuest historical newspapers toegang tot een volledig digitaal archief (1851-2021) |
Communication & Mass Media | De catalogus van de UBL biedt een grote hoeveelheid journals en boeken op dit vakgebied |
Docuseek | |
Brittanica Image Quest | ArtStor |
Emcare |
Emcare is vervangen door de kwalitatief betere medische database CINAHL |
Electre NG |
De catalogus van de UBL biedt een grote hoeveelheid journals en boeken op dit vakgebied |
Hulp nodig?
Bieden de genoemde alternatieven niet het gewenste materiaal? Neem dan contact op met onze vakreferenten of medisch informatiespecialisten. Zij adviseren graag over alternatieve bronnen, en kunnen helpen bij het opstellen van een strategie voor literatuuronderzoek.
Aanschafsuggesties
Studenten en medewerkers van de Universiteit Leiden en het LUMC kunnen bij de UBL een aanschafsuggestie indienen voor publicaties waar we momenteel geen toegang toe bieden.