Cursus
Library Carpentry workshop
- Datum
- maandag 1 maart 2021 - dinsdag 9 maart 2021
- Toelichting
- 4 ochtenden op 1, 2, 8 en 9 maart
- Bezoekadres
- Online
Voor bibliotheekmedewerkers die handiger willen werken met data is er in Leiden op de ochtenden van 1, 2, 8 en 9 maart de Library Carpentry workshop. In deze online-workshop (Zoom) gaan we aan de slag met een aantal methoden en tools die je kunt gebruiken om efficiƫnt met data te werken.
Het verzamelen en verwerken van data heeft een belangrijke rol in het dagelijkse werk bij academische bibliotheken: voor onderzoeksondersteuning wordt gevraagd om kengetallen voor open access en data management, collectiespecialisten verzamelen en analyseren gebruikscijfers van verschillende bronnen, catalografen maken en combineren verschillende overzichten van metadata, en zo zijn er voor bijna elke functie wel voorbeelden te noemen.
Deze online workshop wordt georganiseerd door de bibliotheken van de Universiteit Leiden, Vrije Universiteit en Universiteit van Amsterdam. Bij overinschrijving hebben medewerkers van deze bibliotheken voorrang.
Inschrijven kan tot 1 februari via deze link in Google Docs.